Blog > Komentarze do wpisu
Zakłady Kasprzaka

Eksploracja opuszczonego budynku po dawnych Zakładach Kasprzaka.

Prawie w samym centrum Warszawy, pośród nowoczesnych budynków, stoi opuszczony, podłużny obiekt. Jest to budynek po dawnych Zakładach Radiowych im. Marcina Kasprzaka. Firma zajmowała się w produkcją magnetofonów szpulowych, kasetowych i radiomagnetofonów przenośnych. Zakład został zlikwidowany pod koniec lat '90.

Idąc tam, myślałem, że zastanę tylko gołe ściany i kupę gruzu, na szczęście okazało się że natknąłem się na kilka starych pamiątek po dawnym Kasprzaku. Na parterze tego budynku mieścił się pokój pielęgniarki zakładowej i stołówka. Na piętrze znajdowały się biura i łazienki.

Tradycyjnie zapraszam na fotorelację z tego miejsca.

Zapraszam także na swój Fanpage Tutaj, gdzie prezentuję zdjęcia miejsc opuszczonych w większym formacie.

 

Aby nie przegapić kolejnych wpisów zachęcam Cię także do polubienia mojego Fanpage.

Zobacz także inne miejsca jakie odwiedziłem:

            

czwartek, 25 sierpnia 2016, szary-burek
Komentarze
Gość: momma-sed, 5.174.82.*
2016/08/29 18:16:46
Zamknięcie tych zakładów jest takim samym skandalem jak prywatyzacja El-Wro.
-
Gość: Ed, *.dynamic-ww-10.vectranet.pl
2016/08/29 19:45:17
Skandal? To trzeba bylo kupowac ich sprzęt. W czym problem? Zmusic ludzi do kupowania maluchów cy polonezow, ursusow i dziesiątek innych produktow i usług. Poski przemysł w latach 80 to bylo wyjatkowe gowno. Bez wyjatkow. Nie mielismy i nie mamy jednego produktu, jednej marki. Kazdy kto zyl wtedy wie jaka nedzna byla jakosc. Tandeta, której ne chcial zachod pomimo absurdalnych niskich cen, pomimo prob sprzedaży pod obca marką. Zresztą z tego sie wycofywano bo cierpiała marka.
-
2016/08/29 20:49:27
Do centrum troszeczkę jeszcze jest, acz fakt - blisko.
-
Gość: iksmuch, *.toya.net.pl
2016/08/29 22:37:14
Ed, *.dynamic-ww-10.vectranet.pl - nie masz racji przypomnę ci nasze produkty jak "Dama Pik""Aria""Fonomaster""Radmor""Elizabeth" wystarczy???
Widać nie masz pojęcia o tamtej epoce.
Nasz przemysł zniszczyli rosjanie , którzy trzymali łapę na wszystkim i nie pozwalali się rozwijać.
Wróć do szkoły na lekcje historii.
-
2016/08/29 22:44:16
Chętnie wybrałabym się tam z wizytą, może kiedyś uda mi się zobaczyć. Szkoda, że to tak daleko.
-
Gość: , *.dynamic.gprs.plus.pl
2016/08/30 05:12:24
iksmuch, *.toya.net.pl
Masz rację. Reszty dopełniła "transformacja systemowa" i Balcerowicz, czyli "wyprzedaż" polskiego majątku i niszczenie zakładów, żeby nie były konkurencją dla zachodnich firm. Takich przypadków było w Polsce dziesiątki albo setki, mieliśmy stać się konsumentami na kredyt, co najwyżej zajmować się usługami i siedzieć w korpo, przekładając papiery dla obcych kapitalistów. Nic więcej.
-
Gość: Optymistyczny pesymista, 91.224.144.*
2016/08/30 09:26:08
Kolejni wielbiciele teorii o wspaniałym komuszym przemyśle zniszczonym przez Balcerowicza. Zwłaszcza Kasprzak to była nędza. Produkowali drogo przestarzały i bardzo awaryjny sprzęt. Nawet w latach 80' był obiektem wielu bardzo niewybrednych dowcipów. I nie wciskajcie mi tu makaronu przez nos, że było inaczej, bo mam na tyle lat, by świetnie pamiętać co i jak. Zwłaszcza "Kajtek" to był cud malina i triumf polskiej myśli technicznej nad zdrowym rozsądkiem. A płaczącemu nad Elwro też chciałbym coś przypomnieć. Otóż w latach 80' był to rozpaczliwie przestarzały zakład produkujący zabytkowy już wtedy Elwro 800 Junior (powstało jakieś 9 000 sztuk) i nie będący w stanie uruchomić seryjnej produkcji Elwro 801. Wszystko opierało się na przedpotopowym mikroprocesorze ZiLog Z80.
-
Gość: jenot, *.wroclaw.mm.pl
2016/08/30 09:56:26
Było minęło. Dziwi mnie natomiast, że ta ruina stoi wciąż w centrum miasta i to stolicy. Gdzie jest właściciel, gospodarz tego obiektu. Tak, za 20 lat znowu będzie materiał na bloga...
-
Gość: , 195.38.12.*
2016/08/30 12:30:51
Eeee nie gadaj. Akurat Z80 to był niezły procek. Ostatnio go nawet w jakimś ABS'ie widziałem. Po prostu koncepcja Juniora była do bani. Zachód jeszcze parę lat produkował komputerki w oparciu o Z80.
-
Gość: bronia51, *.business.telia.com
2016/08/30 16:59:15
Czas, czas wszystko zmienia - pytanie do oburzonych "zamykanie polskich fabryk" co qrwa chcieliscie tam produkowac i gdzie ta produkcje sprzedawac?
-
Gość: koberek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/08/31 20:38:28
Nic dodać ...... nic ...
Świetne.
-
Gość: były zrk, *.play-internet.pl
2017/11/19 18:16:08
pamiętam budynek i miejsca z fotek , niczym z filmu "titanic" obrazy nakładają się na siebie , te z tych fotek i te w mojej głowie.Cywilny Kasprzak produkował badziewie , było kilka perełek w produkcji.Wojskowy Kasprzak to dopiero niechlubny dział historii produkcji.Upadł , bo musiał upaść .Zakończono produkcję wojskową ,montaż uzbrajanie wozów bojowych w sprzęt łącznościowy.Nikt teraz nie jeździ Uazem ,Skotem czy starem 266.Produkcja podporządkowana była wojsku.Pod koniec próbowali unowocześniać cywilną produkcję , ale na tym skorzystał tylko syndyk , sprzedając stary i nowy majątek za grosze.Są na ten temat informacje w necie.Pozdrawiam byłych pracowników.
-
Gość: amar, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/12/30 18:56:06
Co do produkcji rodem z PRL to jak najbardziej była przestarzała i nieprzystosowana do nowych czasów. Normalny kraj chronił by rynek cłami i dał czas na przebudowę tych firm,na zmianę produkcji,dostosowanie gdy reguły rynkowe się zmieniły. Oczywiście część i tak by upadła ale wiele miało szansę rozkwitnąć. Było wiele przykładów wykupowania naszych firm przez firmy zachodnie za grosze po to tylko by je zamknąć i zlikwidować konkurencję. Za to mieliśmy UE sterowaną przez Niemców,która stworzona była po to by mogli wejść na rynki słabszych ekonomicznie państw.Opuszczona Warszawa

Zakłady Mechaniczne Ursus
Kamienica Wolfa Krongolda
TransLift windy
Prudential moim okiem
Zajazd Nadarzyński
Dworzec Warszawa Główna
Garbarnia Temler i Szwede
Opuszczona ziemianka
Hotel w Warszawie
Kamienica na Łuckiej
Gazownia na Woli
Domek grawernika
Zakłady Kasprzaka
Kolejowe Odolany w Stolicy
Brama Pałacu w Wilanowie

Opuszczone Mazowieckie:

Cmentarzysko samochodów
Atomowa Kwatera Dowodzenia
Szpital psychiatryczny "Zofiówka"
Opuszczona fabryka papieru
Willa z 1930 roku
Spichlerz w Twierdzy Modlin
Dwór Bojarów w Otwocku
Willa Jezioranka
Ośrodek pomocy społecznej 1/3
Opuszczona wieś Ławy

Fotorelacje:

Warsztaty Samsunga NX
Zima w Parku Skaryszewskim
Marsz Niepodległości 2014
Twierdza Modlin we mgle
Wieża Ischl zimą
Ruiny kaplicy z 1854r.
Zimowe kadry
Cmentarz żydowski

O blogu:

Kim jest Szary Burek?

Kontakt:
szary-burek@gazeta.pl

Polecane strony:

Ciekawe strony

Reklama na blogu:

Reklama & współpraca
Licznik odwiedzin:


Najlepsze Blogi
zBLOGowani.pl